Головна » 2016 » Жовтень » 14 » День захисника України
14:46
День захисника України

  Велику правду для усіх єдину,

  Наш гордий клич народові несе:

  Батьківщині будь вірний до загину,

  Нам Україна вище над усе!

14 жовтня є особливим днем для українців, він поєднав у собі три значущих підстави вважати його святковим: релігійну, державну, ідеологічну. Цього дня українці відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України.

Пресвята Богородиця й нині залишається заступницею усіх українських військових. Через військову загрозу цілісності своєї держави з боку країни-агресора українці нині часто згадують приклад звернення жителів Константинополя до Богородиці, самі звертаються з молитвою до Божої Матері з проханням покрити свої омофором наших воїнів, які героїчно відстоюють незалежність України.

У Конституції України вказано, що українська держава спирається «на багатовікову історію українського державотворення», а у Державному Гімні України є слова «І покажем, що ми браття козацького роду». Сучасна незалежна Україна – держава і народ – є нащадками Київської Русі, козацтва, та тисячолітньої християнської традиції. Саме з огляду на традиції та глибокий історичний зміст цього дня Президент України П.О.Порошенко вирішив встановити 14 жовтня свято – День захисника України.

            Напередодні цього свята,  13 жовтня,   у гуртках Енергодарського ЦТКС пройшла єдина година спілкування «В сім’ї вольній, новій…» з метою виховання поваги до українських захисників землі, до історичного минулого своєї держави, формувати почуття патріотизму, толерантності, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину.

Переглядів: 178 | Додав: ctks | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0