Головна » 2015 » Травень » 15 » Мак як символ пам'яті в Україні
13:01
Мак як символ пам'яті в Україні

     Мак як символ пам'яті в Україні

              Напередодні святкування дня пам'яті та примирення вихованці гуртка «Юні етнографи» (керівник Конкіна С.М.) прийняли участь у майстер-класі, щодо виготовлення символічних маків. Колектив ЕЦТКС 08.05.2015 р. вшанували пам'ять загиблим прийшовши до Стели з маком на грудях.

              Вихованці гуртка отримали інформацію щодо історичних відомостей про червоні маки, як символи пам’яті. Мак є символом пам'яті в Україні. Вперше він був використаний в масових заходах у 2014 році приурочених до річниці завершення Другої світової війни. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініциативи Українського інституту національної пам'яті та національної телекомпанії України, автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення червоного маку є графічною ілюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і кінця Другої світової війни і гасло. Минулорічним було «Ніколи знову». Цього року за нагоди 70 - річниці перемоги над нацизмом пропонується нове гасло: «Пам'ятаємо. Перемагаємо» Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією була для українців Друга світова війна. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

              В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечночті буття, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а такаж хлопця - козака, крові, смерті. Ця квітка часто згадується в українських народних піснях та думах. Образ маку часто символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.

 

 

 

Переглядів: 371 | Додав: ctks | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0