Головна » 2015 » Листопад » 11 » Намисто скаутських справ
09:47
Намисто скаутських справ

          «Скаути Запорожжя» продовжують підкорювати Карпати 

         Нічим не виміряти тієї снаги, того душевного піднесення, яких надає людині справжня краса. Подорож рідною землею – це не тільки відпочинок, а й своєрідне свято, як і відвідини найдорожчої людини. Це наша земля, й хочеться взяти на згадку все найприємніше, найбільш хвилююче. Земля – відкрита книга народного життєпису. Читати її непросто. Великий німецький поет і мислитель Й.В.Гете писав: «Природа – єдина книга, кожна із сторінок якої сповнена глибокого змісту». Усі ми залюбки гортаємо цю книгу, намагаємось зрозуміти дивні секрети на її сторінках. Споконвіку людей приваблювали гори – особливо екзотичний гуцульський регіон, його неповторна краса і розмаїття мистецьких витворів. Милуватися горами приємно, але у стократ важливіше знати їхню історію. Саме з цією метою в серпні 2015 року вихованці Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту, що являються членами обласної дитячої організації «Скаути Запорожжя» організовали краєзнавчу експедицію з активним способом пересування по  Українським Карпатам.

         Маршрут походу  проходив через один з найскладніший фізико-географічних районів Українських Карпат: масив Горгани та хребет Свидовець,  де  великий перепад відносних висот на маршруті та найменше населених пунктів Українських Карпат.

        Даний похід спланований згідно річного плану роботи Енергодарського ЦТКС для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді  з активним способом пересування «Мій рідний край».

         Похід – експедиція  мав пізнавальну цінність – ознайомлення та дослідження  природно-заповідних фондів гірських й мальовничих районів Українських Карпат; виховну та екологічну – дотримання концепції екологічно чистого туризму, тобто за весь похід не залишити в горах жодного фрагменту пластику, скла, металу. Об’єктом краєзнавчих досліджень було опрацювання фактів про залишки кам’яних укріплень часів Першої світової війни в Центральних Горганах, старого польсько-чеського кордону, знайомство з історією виникнення назви перевал Легіонів.

       Загальна протяжність маршруту – 80 км.

       Маршрут пройдений всіма учасниками в повному обсязі.

         

Переглядів: 413 | Додав: ctks | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0