Головна » 2015 » Травень » 15 » Похід І ступені складності по області
13:51
Похід І ступені складності по області

       З 08  по 10 травня 2015 р. група туристів (20 вихованців) Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту під керівництвом Попротського М.М. та заступника керівника групи  Конкіної С.М., здійснила похід І ст.складності по маршруту: м. Енергодар – с. Заповітне – балка Грецька – балка Дубова – м. Кам'янка-Дніпровська – м. Енергодар загальною довжиною 45 км.

          Маршрут пролягав постійно понад річкою Білозе́рка – річка в межах Василівського, Великобілозерського та Кам'янсько-Дніпровського районів Запорізької області. Долина порівняно вузька і глибока, місцями порізана ярами і балками. Річище слабозвивисте місцями пересихає. Чимало ставків, та огороджені місця для вигулу диких кабанів. Над річкою розташовані: місто Кам'янка-Дніпровська і села Мала Білозерка, Велика Білозерка та ще кілька невеликих сіл. На даній території зростає ковила волосиста, степові маки, ковила Лессінга, тюльпан гранітний, зустрічаються махаон, дибка степова, дикі кабани, зайці. До долини річки примикають поля, розділені грунтовими дорогами з досить широкими лісосмугами. На полях посаджені пшениця, соняшник, рапс.

          Назва річки Білозерка – є легенда про князівну Білозерку, записана О.С. Афанасьєвим-Чужбинським. В давні часи тут було християнське місто і володарювала в ньому князівна – красуня Білозерка. Хан Мамай забажав з нею одружитися та обступив місто своїм незчисленним військом. Білозерка нібито погодилася, а вночі, коли хан бенкетував, втекла з своїми воїнами на кораблях. Розлючений Мамай зруйнував місто вщент. В варіантах легенди, котрі опубліковані в ХХ столітті, Білозерка титулується як „володарка”.

          Вихованці гуртків «Пішохідний туризм» та «Спортивне орієнтування» отримали велике задоволення та приємну втому від пройденого маршруту,  навіть незважаючи на примхливу погоду.

                                                                                                                                        Методист Конкіна Світлана Михайлівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 348 | Додав: ctks | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0