Головна » 2015 » Листопад » 2 » Похід на о.Хортиця
10:45
Похід на о.Хортиця

       Група туристів (12 вихованців) Енергодарського центру туризма, краєзнавства та спорту під керівництвом Козловської Людмили Анатоліївни та заступника керівника групи  Конкіної Світлани Михайлівни з 26  по 28 жовтня  2015р. на осінніх канікулах здійснила похід навколо о.Хортиця. Довжина осторова – близько 11,5км, найбільша ширина 2,5км. Хортиця входить у число «Семи чудес України».

     Маршрут пролягав по національному заповіднику о.Хортиця – визначної пам'ятки природи, історії та археології. Вихованці завітали до меморіально - туристичного комплексу «Скіфський стан». На території комплексу знаходиться найвища точка осторова, а також скупчення курганів поховань і колекція кам'яних виробів – лапідарій. Також не могли оминути меморіально - туристичний комплекс «Протовче». На цьому місці знаходилось літописне поселення XІ- XІV ст., де збирались руські дружини для походів проти кочівників. Саме тут збереглись залишки дніпрових плавнів – Великого Лугу Запорозького.

      Вихованці гуртків «Юні екологи» та «Історичне краєзнавство» отримали велике задоволення та приємну втому від пройденого маршруту, відчули енергетику о.Хортиці біля українських «Стоунхенджів»- кам'яних святилищ доби бронзи просто неба. Побачили на власні очі прадавні скіфські кургани. Насолодились чудовими краєвидами хортицьких степів та лісів, схилів і скель, балок.

       

Переглядів: 206 | Додав: ctks | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0