Головна » 2017 » Березень » 22 » «Реформація – подія, що змінила хід історії»
17:25
«Реформація – подія, що змінила хід історії»

На виконання Указу Президента України від 26.08.2016 №357/2016 «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації» в Енергодарському ЦТКС 23 березня 2017 року заплановано проведення Єдиного дня інформування населення «Реформація – подія, що змінила хід історії».

У Західній Європі Реформація почалася з виступу Мартіна Лютера.

Мартін Лютер (1483—1546 рр.) здійснив справжню революцію, бо по-новому розтлумачив Євангелія Нового Заповіту й запропонував зовсім іншу християнську парадигму. Він заявив, що жодного «апостольського посередництва» у відносинах між Богом і людиною бути не може. Розпочалася вся ця «реформація» внаслідок того, що по всій Європі почався розквіт торгівлі індульгенціями. Офіційно гроші мали піти на будівництво нового собору Святого Петра в Римі. а неофіційно — ще й на підтримку розкішного життя Папи Римського Лева Х (1475—1521 рр.), який завжди потребував грошей.

Пишучи свої знамениті 95 тез в Віттенберзі, Лютер мав намір лише викорінити зловживання всередині Церкви. Він аж ніяк не планував розпочинати конфлікт з Папою Римським, а про заснування власної Церкви й мови не було. Саме тому занотовані 31 жовтня 1517 року тези він не прибив до воріт церкви у Віттенберзі, як стверджують легенди, а розіслав друзям «для обговорення». Тоді він ще не був революціонером, а лише — простим ченцем, який переймався порятунком душ своїх парафіян. Та тези вмить стали надзвичайно популярними і перетворили інка, який намагався лише протидіяти зловживанням у Церкві, на революціонера, котрий так сколихнув середньовічний світ, що це вплинуло на всю подальшу долю Європи. Далі відбулися події, які змінили уявлення як про всесвіт, Землю, так і духовний світ людини, а сама людина пізніше була оголошена найвищою цінністю.

Переглядів: 209 | Додав: svetlana_chastuhina | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0