Головна » 2014 » Квітень » 25 » В рамках екологічної декади «Чисте проміння»
12:00
В рамках екологічної декади «Чисте проміння»

              Уявіть собі ліс. Гарне чисте повітря, співають пташки, приємно шелестить листя на деревах. Затишно і спокійно, краєвиди милують око. Проте не завжди наші уявлення співпадають з реальною картиною.

               Про те, що в лісі не можна залишати сміття, недопалки і вогнища, які тліють, знають усі. Дана тема обговорюється всюди, але проблем від того не меншає.

               Зайдіть в ліс, в будь-якому місці - пластик, скло, бляшанки, автомобільні шини, будівельне сміття, розбиті холодильники і телевізори... Найближчі до житлових масивів гектари лісу - місця масових пікніків, буквально всипані сміттям. Але й заглибившись в ліс на 2-3 кілометри не знайти незапаскудже-ного місця. Навіть на такій відстані від доріг в цьому лісі, як і в будь-якому іншому, гори побутового та будівельного сміття, доставлені сюди автотранспортом.

               Відомо, що виховання починається із засвоєння духовних та культурних цінностей рідного народу. Природа нині є невід'ємною частиною цих цінностей. На жаль, моральна сторона ставлення людини до природи, її "екологічна" неграмотність обернулась катастрофою як для суспільства, так і для природи.

               Французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері писав: «Усі ми пасажири одного корабля, що називається Земля». Тому священний обов’язок усіх нас полягає у постійній турботі про благо нашого спільного дому, про його майбутнє. Обережно, чутливо, з любов'ю ставитися слід не лише до людини, а й до природи. Ставлення до природи є ознакою моральності й мірилом рівня культури людини. Природа завжди потребує нашої допомоги.

               Це добре розуміють діти-скаути під керівництвом Ленінця Г.В.  В рамках екологічної декади «Чисте проміння» скаути разом з дорослими очистили ділянку лісу в районі парку Перемоги від побутового сміття та винесли його в поліетиленових пакетах до мусорних баків.

             Такі акції скаути проводять систематично разом з вихованцями гуртка «Юні екологи» (керівник Солонська О.Г.). Вони планують розробити екологічну стежку в межах так званих Семи Бродів та пропагувати серед місцевого населення дбайливе ставлення до природи.

                                                                                                                                   Завідувач відділу                      С.М. Закржевська

 

 

 

Переглядів: 366 | Додав: ctks | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0