Головна » 2015 » Квітень » 28 » VІ обласний етнолого-історичний зліт учнівської молоді «Великий Луг»
11:02
VІ обласний етнолого-історичний зліт учнівської молоді «Великий Луг»

             15-16 квітня 2015 року у м. Запоріжжі відбувся VІ обласний етнолого-історичний зліт учнівської молоді «Великий Луг» присвячений 50-річчю створення історико-культурного заповідника на о. Хортиця. Група вихованців Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту гуртка «Юні етнографи» (керівник Конкіна С.М.) прийняли участь та зайняли ІІІ місце. У змаганні приймали участь 13 команд: 6 - старша вікова група – 9-11 класи та 7 команд молодшої вікової групи – 6-8 класи. Діти показали свій рівень знань, умінь і навичок з історичного краєзнавства. Змагання відбулися на туристській базі «Дніпрянка», а контрольний краєзнавчий маршрут – на території Національного заповідника «Хортиця».

            Дводенна програма VІ обласного етнолого-історичного зльоту учнівської молоді «Великий Луг» була дуже насиченою:

- Конкурс «Візитка команди»;

- Конкурс «Ерудити-краєзнавці»;

- Конкурс «Туристична естафета»;

- Конкурс-шоу «Свята Хортиця»;

- Конкурс «Ерудити-краєзнавці». Ділова гра «Краєзнавча експедиція»;

- Конкурс «Контрольний краєзнавчий маршрут».

          До конкурсу «Візитка команди» вихованці гуртка заздалегідь підготувалися. Яскраво та водночас чітко й лаконічно представили себе надавши своїй команді назву «Скіфські амазонки». У своєму виступі виокремили певні цікаві особливості й факти про свій навчальний заклад, команду, її діяльність, про учасників. Також уважно підійшли до розкриття проблем збереження історико-культурної спадщини свого краю.

          У конкурсі «Ерудити-краєзнавці» зміст запитань відповідав найбільш загальним відомостям з історичного краєзнавства Запорізької області. Вихованці надавали усні відповіді на питання. Кожний учасник команди отримав по 3 питання.

         Ціково пройшов конкурс «Туристична естафета». Кожен вихованець брав участь у подоланні одного з етапів естафети. Передача естафети відбувалася дотиком. Естафета включала в себе такі етапи: в’язання туристських вузлів, подолання перешкоди з використанням підвішеної мотузки (маятник), переправа по мотузці з перилами, навісна переправа, встановлення намету.

         Дуже насичено та  цікаво відбувся  конкурс-шоу «Свята Хортиця» де діти підготували обрядове дійство, яке могло колись проводитись на о. Хортиця. Діти підготували обрядове дійство про Макош- багиню землі та дощу, врожаю, ткацтва, прядіння, пряху долі.

         У конкурсі «Ерудити-краєзнавці», ділова гра «Краєзнавча експедиція» були відтворені певні ситуації, з якими стикаються юні краєзнавці під час проведення дослідницької експедиції. Зміст цих конкурсів базувалися на основних знаннях з практичного краєзнавства, типових проблемах та дослідницьких завданнях польових краєзнавчих досліджень (розробка плану експедиції, вивчення географічних особливостей району експедиції, використання різних методик краєзнавчого пошуку, розподіл обов’язків в експедиції, подолання проблем, що можуть постати під час експедиції тощо).

         Наступного теплого сонячного дня 16 квітня ми приїхали на о.Хортиця для проходження контрольного краєзнавчого маршруту (ККМ). який проводився у північній частині острова Хортиця. Траса учасникам зльоту заздалегідь була невідома. Принцип проведення змагань – «Жорстке ралі».Також на етапі контрольного краєзнавчого маршруту проводились «Археологічні дослідження». Команда виконувала розбивку розкопу 3*4 м за методом «єгипетського трикутника», знімала план розкопу, фіксуючи знахідки, фотографувала розкоп та знахідки в ньому, заповнювала польовий опис та замальовувала знахідки.

 Рис. 1. Масштабна лінійка використовується для фотографування краєзнавчих знахідок

           Також діти надавали географічна характеристика місцевості, описували рельєф та рослинного покрів місцевості.

           Усі завдання обласного етнолого-історичного зльоту учнівської молоді діти виконали успішно, зайняли І місце у конкурсі «Візитка команди». За конкурс «Ерудити-краєзнавці» нам дали ІІІ місце. Конкурс-шоу «Свята Хортиця» - ІІ місце. Конкурс «Туристична естафета» - ІІ місце.

          Вихованці оримали ІІІ місце у комплексному заліку за всі конкурси та стали переможцями VІ обласного етнолого-історичного зльоту учнівської молоді «Великий Луг» присвячений 50-річчю створення історико-культурного заповідника на о. Хортиця.

           Вітаємо наступних учасників зльоту:

☻Дідоводюк Альону Сергіївну,

☻Катлан Катерину Олегівну,

☻Ларютенко Ірину Олександрівну,

☻Перкіну Анастасію Олександрівну,

☻Плєханову Ганну Олександрівну,

☻Жиденко Ганну Олександрівну,

☻Харіну Єлизавету Олександрівну.

                                                                                                                                   Методист Конкіна Світлана Михайлівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 328 | Додав: ctks | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0