Головна » 2016 » Грудень » 26 » "Віфлеємський вогонь"
09:20
"Віфлеємський вогонь"

     Віфлеємський вогонь вже другий рік поспіль  доставляють в Енергодар представники дитячої громадської організації «Скаути Запорожжя», яка базується в Центрі туризму, краєзнавства та спорту. Світло миру було передано в Управління освіти Енергодарської міської ради та керівникам всіх навчальних закладів Енергодара, в міськраду, по храмах міста. 

    Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Віфлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки австрійські скаути.

Щороку скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

У скаутському поясненні світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. 

        

Переглядів: 122 | Додав: ctks | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0