Головна » 2016 » Січень » 26 » З Днем Соборності України!
10:01
З Днем Соборності України!

     У єдності сила народу! Боже, нам єдності дай.   З Днем Соборності України!

     Вихованці, керівники гуртків та адміністрація Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту прийняли активну участь у флешмобі до  Дня Соборності України, що відбувся 22 січня 2016 року на Алеї троянд.

 

 

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали об'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як акт злуки - акт об'єднання українських земель, був обнародуваний у Києві на Софійській площі.
Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти єдність і незалежність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.
Єдиною Україна пробула недовго: важке економічне і військове становище, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже через кілька місяців після проголошення Возз'єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття - Чехословаччина. І нехай акт злуки 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. І 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності. День Соборності відзначається у відповідності до указу Президента України від 25 січня 1999 року.

  

Переглядів: 206 | Додав: ctks | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0