ЕНЕРГОДАРСЬКИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ, КРАЄЗНАВСТВА ТА СПОРТУ

 

Енергодарський центр туризму, краєзнавства та спорту створений 10 березня 2009 року шляхом злиття міської станції юних туристів та дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки. 

Дитячо-юнацька спортивна школа була заснована у 1986 році. Першим директором був Борисенко Віктор Іванович, у 1993 році ДЮСШ було реорганізовано в дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки.
 
 
 
 
 
 
 
             
 Станція юних туристів була відкрита у 1991 році. З 1991 по 2009 рік СЮТур очолювала Кириленко Галина Максимівна. При управлінні освіти на базі станції юних туристів у 1995 році з метою контролю за випуском груп у багатоденні походи та присвоєння відповідних спортивних розрядів створено маршрутно-кваліфікаційну комісію.
 
 
 
 
 
 
 
 ЦТКС – основна структура в місті, що забезпечує розвиток здібностей дітей шляхом залучення до туристської, еколого-краєзнавчої та фізкультурно-спортивної діяльності.  ЦТКС – перший в Україні комплексний позашкільний навчальний заклад нового типу,  основними напрямками діяльності якого є:

- туристський, що передбачає виховання в учнівської молоді засобами туризму дбайливого ставлення до природної та культурної спадщини рідного краю, духовних надбань усіх націй української держави; розвиток туристських навичок, фізичних та інших здібностей, пов’язаних із здоровим способом життя та відпочинку;

- еколого-краєзнавчий, передбачає залучення юнацької молоді до роботи по збереженню біорізноманіття, активізацію природоохоронної роботи через різні форми еколого-краєзнавчої діяльності, виховання національної свідомості, формування екологічного світогляду та засад раціонального природокористування;

- фізкультурно-спортивний, який забезпечує розвиток фізкультурних здібностей вихованців, учнів і слухачів, необхідні умови для повноцінного оздоровлення, загартування, змістовного відпочинку і дозвілля, занять фізичною культурою і спортом, підготовку спортивного резерву для збірних команд України, набуття навичок здорового способу життя.

Діяльність за цими напрямками забезпечується роботою трьох відділів:  фізкультурно-спортивного, туристського та краєзнавчого. До складу кожного входять завідувач відділу, методист та керівники гуртків відповідного профілю.

Викладачі Центру мають високий рівень особистих досягнень. Серед педагогів-спортсменів – чотири майстри спорту та два кандидати в майстри спорту. Керівники-туристи пройшли Карпати та Крим, Кавказ та Північний Урал, вісім – мають досвід походів 1 та 2 категорії складності.

 
 
 
 
 
 
 
 До штату ЦТКС також ввійшли педагог-організатор і практичний психолог, які створюють позитивну психоемоційну атмосферу у закладі, інженер з охорони праці та медичні працівники, що слідкують за дотриманням техніки безпеки всього навчально-виховного процесу.

Гуртківці Центру беруть участь у змаганнях різних рівнів. Вихованці спортивного відділу досягають відмінних результатів у міських і регіональних турнірах з футболу, боксу, легкої атлетики та гімнастики.

Під час навчання у Центрі вихованцю, що виконав відповідні спортивні або туристські нормативи видається посвідчення про присвоєння розряду, а в подальшому – звання; випускники ЦТКС,  які склали кваліфікаційні іспити, отримують свідоцтва про позашкільну освіту.

Вихованці ЦТКС під час занять у гуртках отримують не лише теоретичні та практичні знання, вміння і навички, а й вчаться реалізовувати набутий досвід у повсякденному житті. Участь у змаганнях, походах і масових заходах допомагає дітям знайти своє місце в колективі ровесників, самореалізуватися як особистість.