Міжнародний день птахів вперше почали святкувати 1906 року. Саме тоді з ініціативи ООН було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів. Головна мета свята - залучення громадськості до проблем захисту пернатих.
На жаль, господарська діяльність людини болісно вплинула на багатьох птахів. Розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав - усе це призвело до жахливих наслідків. Зникло чимало видів птахів. Інші опинилися під загрозою зникнення. В Україні налічують майже 770 видів птахів. З них 360 видів - під загрозою зникнення. Слід зазначити, що День птахів - це не лише річниця Конвенції ООН, але й час повернення пернатих додому. У давнину наші предки в День зустрічі птахів пекли «жайворонки» з тіста й розучували та співали особливі святкові пісні.
Вихованці Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту теж не залишились осторонь цього міжнародного свята. Завідувачем краєзнавчого відділу спільно з керівниками гуртків було розроблено ряд заходів в рамках міського етапу Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів». Одним із цікавих та змістовних було «Свято жайворонка», яке організувала та провела на базі двох своїх гуртків («Рослини - символи України» та «Природа і творчість») Сежченко Інна Миколаївна. Разом зі своїми вихованцями Інна Миколаївна ще раз нам нагадала про те, що пташки – наші найменші друзі і невід’ємна часточка природи. Вони прикрашають діброви і сади, тішать нас своїм чарівним співом. Їх весела дзвінка пісня , яскраве забарвлення оживляють природу і звеселяють наші серця, додають нам бадьорості і радості. Діти згадали які птахи живуть у нашій місцевості, які легенди та перекази з ними пов’язані. А ще пригадали давню традицію наших предків – виготовляти птахів і закликати весну.
По всіх усюдах пісня лине
усе пробуджує від сну
і всі комашки, всі рослини
вітають чарівну весну
Весна іде, весна іде
Весну вітайте, діти
Пташиний спів вона несе
Тепло і перші квіти.
Як це було дивіться у нашому фотозвіті.
Заввідділу С.М. Закржевська
|